• Свеж
Комплет за бод на перници „Гондола додворување“, Мажи и жени, луѓе, романса, големина во 15.7x15.7
zoom_in

Комплет за бод на перници „Гондола додворување“, Мажи и жени, луѓе, романса, големина во 15.7x15.7

DEN 0.67

Стока
check Во продавницата

Крст бод ткаенина-100% памук Везење конец од 100% памук. Табела за вкрстени бод. Прочитајте повеќе во описот. Крст бод ткаенина-100% памук. Везење конец од 100% памук. Табела за вкрстени бод. Прочитајте повеќе во описот. Карактеристики : Код на производот : H-0039 Број на шевови : 49284 Број на бои : 20 големина на готовиот капак на перницата, во (CM) : 15.7 (40x40) Овој сет на вкрстени бод содржи : Крст бод ткаенина-100% памук памук (АИДА 14) Везење FLOSS-100% памук игла за вкрстена шема за вкрстени упатства за вкрстено бод во производството на вашиот комплет за вез, користени се само најбезбедни, квалитетни материјали. Везењето може да претставува кој било стил; од класика до модерна. Можете да изберете што сака вашето срце. Секој сет што ќе го изберете може да биде совршен подарок за вашите најблиски или за вашата колекција. Ако честопати размислувавте да работите во уметничката форма ако везови-сега е време да започнете! Нашата мешана медиумска форма на вез е ангажирана и информативна забава која ви овозможува да создадете вистинско ремек-дело. Оваа уметничка форма е лесна за учење со само неколку едноставни чекори за совладување и можност за развој на трпеливост додека работата е во тек. Сите комплети за занаетчиски производи минуваат преку контрола на квалитетот за броењето на мушка и соодветната комбинација на бои на сликата.

Поврзани производи..