• Свеж
FEELWORLD FW568 V3 Надградба 6 Инчен Камера Поле Монитор со 4k HDMI Ултра Светла Екран 3D Lut Мали Целосна HD 1920x1080 IPS Видео Врвот Фокус ЗА DSLR Камери Вклучуваат Sunshade И Навалување Рак
zoom_in

FEELWORLD FW568 V3 Надградба 6 Инчен Камера Поле Монитор со 4k HDMI Ултра Светла Екран 3D Lut Мали Целосна HD 1920x1080 IPS Видео Врвот

DEN 2.67

Стока
check Во продавницата

Qull HD 6 Инчен Монитор на Камерата feelworld FW568 V3 DSLR монитор со 6 инчен 1920 x 1080 ултра светол Екран со висока резолуција,ние монитор на камерата со излез од 8,4 V DC може да ја напојува вашата камера за да го продолжи времето на работа, Кукла батерија опционално За Sony, Canon, Nikon, Panasonic, Се Интегрира Со плоча за батерии со двојна намена : компатибилен Sony F970, Canon лп-е6 Мониторот на камерата има телесна тежина од 175 гр и дизајн за олеснување на Товарот што може да се додаде на секоја камера. ●Поддржете Професионален Прилагоден 3d LUT ® FEELWORLD FW568 V3 dslr видео монитор има функција на вчитување до 32 комплети ДАТОТЕКИ LUT за калибрација на бојата преку приложената SD картичка (вградена датотека за најавување). Само избор за вчитување на професионален ЛУТ, вашиот материјал ќе стане професионално производство со богати бои. Нашиот dslr монитор 3d Лут Карактеристики совршено реализирајте го мониторот на слики и видео ефекти од фотографи и режисери. ●Идеален 4k HDMI Dslr Монитор Без Влез/Излез Од Задоцнување Q овој dslr монитор може да ја направи вашата фотографија да работи попрофесионална и е најидеалниот подарок за љубителите на фотографијата. Hdmi камера монитор поддршка 4k формат : 4 K UHD 3840 X2160p (30/29, 97/25/24/23, 98 Hz), 4096 X2160p (24 Hz). FEELWORLD FW568 V2 мониторот на камерата се поврзува директно со КОЈА било SLR ИЛИ HD/4 K камера и го испраќа сигналот до други монитори и го одржува оригиналниот квалитет на видеото, така што режисерот и фотографот можат да го следат во исто време.

Поврзани производи..