• Свеж
1x Ахроматски Објектив, Удобен Микроскоп Објектив 0,03 мм Отвор РМС Нишка 20,2 мм Мала Моќност За Биолошки Микроскоп
zoom_in

1x Ахроматски Објектив, Удобен Микроскоп Објектив 0,03 мм Отвор РМС Нишка 20,2 мм Мала Моќност За Биолошки Микроскоп

DEN 169.60

Стока
check Во продавницата

Светло Видно Поле : објективната леќа 1x има поголема светлосна решетка, а сликата е посветла, а видното поле е поголемо Светло Видно Поле : објективната леќа 1x има поголема светлосна решетка, а сликата е посветла, а видното поле е поголемо. Интерфејс На конец : Општо 20,2 мм/0,8 во стандардна нишка за интерфејс НА РМС, 195 ахроматски објектив со мала моќност. Јасна Слика : Обезбедете висококвалитетно набудување без дополнителна хроматска аберација, правејќи ја сликата појасна. Објективен Материјал За Леќи : чист бакарен материјал, обложена површина, метален материјал, чувствувајте се удобно. Параметри : Вредност На Отворот : 0,03 мм, механичката должина на цевката на микроскопот е 160мм/6,3 во кога се користи, погодна за биолошки микроскопи.

Поврзани производи..