• Свеж
ЗБОР! Класична Верзија
zoom_in

ЗБОР! Класична Верзија

DEN 3.33

Стока
check Во продавницата

144 Картички 30pt Картичка Акции. Водоотпорен Слој. ЗБОР! е игра на зборови, мудрост, блефирање и балдердаш. Не постои друга игра со карти како тоа! ЗБОР! предизвици играчи да се изгради илјадници зборови со користење на 144 картички во палубата. Играчот кој е во состојба да избегне блефери и крадци на зборови додека постигнува најмногу поени, на крајот ќе го има последниот смеа и последниот збор! Играње ИЗГОВОР! засекогаш ќе го промени начинот на кој ги гледате зборовите, а совладувањето ќе ве направи гениј. ЗБОР! дали е вашето тајно оружје за да ги уништите вашите противници во сите други класични игри со зборови. Ако верувате дека знаењето е моќ, ќе го сфатите ТОЈ ИЗГОВОР! е најмоќната семејна игра што некогаш ќе ја играте. Не само што ќе ги израмните своите вештини за зборови, туку ќе го направите тоа додека умирате смеејќи се!.

Поврзани производи..