• Свеж
PGA Tour Машкиот рамен фронт Хедер голф краток со активна лента за половината
zoom_in

PGA Tour Машкиот рамен фронт Хедер голф краток со активна лента за половината

DEN 439.20

Стока
check Во продавницата

97% полиестер, 3% спандекс Затворање на патент. Влажност за влага : Со вградена технологија за влага, овие машки шорцеви за голф ви помагаат да се чувствувате ладно и суво со тоа што ќе го повлечете потењето од вашето тело додека вашата игра се загрева. Активна лента за половината : Подобрено со истегнување за флексибилна удобност, активната лента за половината на овој голф го следи вашиот секој потег додека помагате да ја задржите кошулата уредно уредно на место додека се наведнувате и замавнувате. Заштита на сонце : Оваа практична облека за голф е опремена со вградена УВ заштита што спречува штетни УВ зраци да навлезат во ткаенината, помагајќи да се заштити покриената кожа во сончеви денови поминати на отворено. Ткаенина за истегнување на перформансите : Трајната ткаенина од обична форма на овие шорцеви за голф за мажи е подобрена со истегнување за флексибилна удобност и на и надвор од курсот. Лесна грижа : Ова кратко за голф со лесна нега може да се измие машина и да се исуши за резултатите без брчки. Погледнете, почувствувајте се и настапувајте на вашиот врв во овие PGA Tour Облека за мажи за голф. Вклучен или исклучен на курсот, овие цврсти шорцеви за голф се секојдневен главен дел што ќе го достигнете повторно и повторно. Тие имаат вградена заштита од сонце за да помогнат во спречувањето на оштетување на УВ зраците да навлезат до вашата кожа.

Поврзани производи..