• Свеж
Шампро Возрасни Сите Спортски Практики Кратки Со Еластичен Појас и Врвка За Влечење
zoom_in

Шампро Возрасни Сите Спортски Практики Кратки Со Еластичен Појас и Врвка За Влечење

DEN 1416.00

Стока
check Во продавницата

100% Полиестер Еластично затворање. Машинско Перење. АТЛЕТСКИ ШОРЦЕВИ : овие удобни шорцеви овозможуваат слободно движење, што ги прави идеални за многу атлетски намени-тимска пракса, тренинг и загревање во кошарка, хокеј, одбојка, фудбал, лакрос и многу повеќе. Исто така одлично за физичко образование, џогирање или вежбање. Лесен : Изработен од лесна полиестерска мрежа ткаенина за крајна дишење и удобност. ПОЈАС НА ВЛЕЧЕЊЕ : 1,5" покриен еластичен појас со кабел за влечење обезбедува оптимална удобност додека овозможува прилагодување за совршено вклопување. ОПЦИИ ЗА ГОЛЕМИНА : Достапно ВО големини ЗА возрасни С-4ХЛ за да одговара на спортисти од која било возраст и ниво на вештина. Возрасните големини имаат 9" инсем. ШАМПРО Моќ Атлетските Шорцеви се изградени за удобност и овозможуваат слободно движење, што ги прави идеални за многу атлетски намени. Тие се совршени за тимска пракса, обука и загревање во кошарка, хокеј, одбојка, фудбал, лакрос и многу повеќе. Тие се одлични и за физичко образование, џогирање или други вежби дома, училиште, паркови или рекреативни лиги. Изработена од лесна полиестерска мрежа ткаенина за крајна дишење. Покриениот еластичен појас од 1,5 инчи со кабел за влечење обезбедува оптимална удобност додека овозможува прилагодување за совршено вклопување.

Поврзани производи..