• Свеж
Бакарни Пептиди За Губење На Косата Решение За Сигнал За Коса Од Д-р Пикарт 4 мл.
zoom_in

Бакарни Пептиди За Губење На Косата Решение За Сигнал За Коса Од Д-р Пикарт 4 мл.

DEN 3.00

Стока
check Во продавницата

Бакарните Пептиди поттикнуваат повторно растење на косата Првиот производ од бакар пептид, од оригиналниот пронаоѓач На Трикомин и Графцит, дизајниран да сигнализира појава на волумен на вашата коса користејќи Гхк Бакарни Пептиди, Екстракти Од Чај, Масло Од Палмето И Масло од Лаванда. Нова формула за подобрување сега содржи Еластин И Колагенски Пептиди за напредна поддршка на скалпот! Растворот За Терапија Со сигнали за коса во комбинација Со Миноксидил е најдобриот систем за зголемување на убавината на вашата коса. Насоки : Нанесете Раствор За Терапија Со Сигнали За Коса За подобрување на изгледот, убавината и изгледот на дебелината на вашата коса во рок од 2-4 недели. Нанесете количина на светлина на скалпот еднаш дневно (или еднаш секој втор ден). Растворот За Терапија Со сигнали за коса најдобро функционира за општи области или за оние со мрсен скалп. Кремот за сигнали за коса е најдобар на сув скалп или за линии за коса. Нежно масирајте во скалпот. Оставете Сигнали За Коса на скалпот најмалку 6-8 часа пред миење. Производот може да се остави вклучен до следниот пат кога косата ќе се измие.

Поврзани производи..