• Свеж
Бебе Играчки 6 до 12 Месеци, Монтесори Играчки За Бебиња 6-12 Месеци, Повлечете Низа Сензорни Играчки за 1 Годишни Момчиња Девојки, Кадифен Гасеница Учење Активност Игр
zoom_in

Бебе Играчки 6 до 12 Месеци, Монтесори Играчки За Бебиња 6-12 Месеци, Повлечете Низа Сензорни Играчки за 1 Годишни Момчиња Девојки, Кадифен

DEN 2.67

Стока
check Во продавницата

● ● Пријател Со Гасеница За гушкање За Доенчиња Новороденчиња Мали Деца-нашите сензорни играчки монтесори се дизајнирани како крцкави крцкави и мулти-текстурирани кадифни играчки за мулти-сензорни playIt ќе го забавува вашето бебе со стимул за повеќекратна активност,како што се гледање на богатите бои и дезени,чувство на различни текстури и слушање пријатни звуци. - Играчката За бебиња со врвка За влечење гасеница работи на малите мускули на рацете и зглобовите на вашето бебе за фини моторни вештини и координација рака-око со повлекување на низата напред-назад.Текстурираните прстени за влечење прават остри звуци кога се тресат, привлекувајќи ги бебињата активно да ги истражуваат причинско-последичните спортови. Што забава 1 годишно момче девојка подароци. ● ● Играчки За Активност На Време На стомакот За Сензорен Развој Q-играчка за активност На бебиња Со Гасеница може многу да го привлече интересот на бебето well.It поттикнува активности како што се време на стомакот, превртување, лазење и фаќање,а со тоа го промовира видот, слухот, тактилното,рачно око на бебето coordination.So тоа е навистина добра играчка за стимул за ран сетилен развој. Quality & мека Полнета Животинска Влечна Врвка За Бебешка Играчка● - Сензорната кадифена гасеница е помека,побезбедна и попријатна за кожата од обичните силиконски пластични играчки за влечење, погодни за играчки за доенчиња 6-12 месеци.

Поврзани производи..