• Свеж
Swaddledesigns Ultimate Winter Swaddle, X-large примано ќебе + најсреќниот бебе ДВД пакет, слон и розови пилиња
zoom_in

Swaddledesigns Ultimate Winter Swaddle, X-large примано ќебе + најсреќниот бебе ДВД пакет, слон и розови пилиња

DEN 373.12

Стока
check Во продавницата

100% памучен фланел Направено во нас. Одличен подарок за нови родители. #1 ДВД за родителство во историјата!. Д -р Карп и неговите неверојатни 5 секунди им помогнаа на над еден милион родители. Нашето крајно ќебе за примање е лесен, мек, префрунк, 100% памук во САД за умерена до поладна клима. Гордо направен во САД од САД Памук. 42 x 42 инчи (106 x 106 cm). Нашиот потпис 123 етикета на Swaddle со лесни чекори како-да се залепи зашиени до работ на секое ќебе, што го олеснува учењето како да се размачкате. Cените се великодушно големини и квадратни во форма за да се олесни безбедно бебето. Исто така, може да се користи како сонце, да игра душек за време на стомакот и многу повеќе. Научете како да го смирите вашето бебе за само неколку минути, со реномираниот експертски совет на д -р Карп за 5 -тите години : Swaddling, Side, Swing, Shinging и Sucking; и нашите наградувани ќебиња за лебди. Секое ќебе доаѓа со нашиот потпис 123 Swaddle етикета со лесни чекори како-да се залепи зашиени до работ на ќебето. Нашите крајни swaddles се бебиња меки, дишени памучни фланели ќебиња со прекрасен декоративен раб. Со големина на 42 x 42 инчи (106 x 106 cm), нашите ќебиња за разновидност се поголеми од типичните ќебиња за примање, а тие имаат мноштво намени надвор од Swaddling; како што е фрлање приватност при доење, играјте душек за време на стомакот или како штит над шетачот за да се заштитите од сонцето или ладно ветре.

Поврзани производи..