• Свеж
Безбедносни Скали Железничка Мрежа Балкон За Заштита На Деца Ограда За Ограда За Бебиња Игралишта Чувари За Скали Решетки Украсни Огради Надворешна Градина Преби?
zoom_in

Безбедносни Скали Железничка Мрежа Балкон За Заштита На Деца Ограда За Ограда За Бебиња Игралишта Чувари За Скали Решетки Украсни Огради

DEN 1055.84

Стока
check Во продавницата

ЗАШТИТЕН НЕТО МАТЕРИЈАЛ : Ткаен со 3 прамени најлонско јаже, еколошки, мек и силен влечење Дебелината на јажето е 6мм/0,23 инчи, просторот на дупката на јажето е 12см/4,72 инчи. ЗАШТИТНА МРЕЖА за ДЕЦА : по нашето тестирање, индустриската мрежа за јаже може да ги Заштити вашите деца од оградата на скалите. Мрежата за безбедност на децата обезбедува безбедна средина за играње за децата на оградата. исто така, може ефикасно да ја спречи главата и телото на децата да минуваат низ патеката. ЦВРСТА МРЕЖА за ЈАЖЕ : со цврст јазол, отпорен на временски услови, отпорен на гниење и заштитен ОД УВ. Добро за надворешна употреба и заштитна употреба. ДЕКОРАТИВНИ ОГРАДИ ИСКЛУЧИТЕЛНО РАЗНОВРСНА : Можете да го користите за скали, балкон, надвор користете го за вашите надворешни дворови, градинарски огради, за да го заштитите вашето дете, зеленчук, живина итн. Исто така одлично покритие за вашиот товар за камиони за приколки. ЗАБЕЛЕШКА : големината на решетката е 12 см, можеби не е погодна за мали миленичиња и мачки!. ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ : можете да го избришете директно со крпа и сапун, или можете директно да го исчистите. Кога не ви треба користете го, можете да го преклопите и да го чувате погодно. Карактеристики на заштитниот нет1. Мрежата за јаже е лесна за инсталирање. Таа е погодна за внатрешни и надворешни балкони со поврзување на железни или дрвени огради и прозорски коридори. Декоративната мрежа за јаже користи еколошки материјали, нетоксични, нерадиоактивни и нема влијание врз здравјето на вашето дете. Можете да ја исечете мрежата на јажето во обликот и големината што ја сакате. Трајноста на мрежата нема да биде засегната.Препораки За Употреба На Безбедносна Мрежа За Градење : 1. Инсталирајте мрежи за јажиња за вашите деца за да спречите нивно паѓање од опасни високи места како што се скали, балкони, прозорци итн. Заштитете го вашето бебе и домашни миленици.

Поврзани производи..