• Свеж
300 LED LED прозорец завеса светло, светла за треперење на бајки со 8 режими Декорација за Божиќна свадба домашна градина спална соба отворено затворен wallид, топло бело,
zoom_in

300 LED LED прозорец завеса светло, светла за треперење на бајки со 8 режими Декорација за Божиќна свадба домашна градина спална

DEN 287.84

Стока
check Во продавницата

Долга 9,84 стапки и ширина 9,84 стапки со 300 топли бели LED диоди, создадете топла атмосфера Светилка, посветли ефекти на осветлување. UL сертификација. Излезниот напон е 29 V што е мала потрошувачка на енергија и безбеден за децата. Не се прегрева дури и по часови на употреба. 300 LED светла за завеси. 9,84 стапки долги 9,84 метри ширина 300 LED лево -светла со лесни ленти и секоја низа содржи 30 парчиња LED светла. Можете да поврзете повеќе сетови на жици, до 3, да споделите едно напојување и да ги покриете повеќето стандардни прозорци, wallsидови, па дури и совршени за да ги завиткате околу крошна кревет или пергола во дворот. 8 Поставки за режим, притиснете го копчето на трансформаторот за да изберете од 8 различни светлосни ефекти, комбинација, во бранови, секвенцијални, пароли, бркање блиц, бавно бледнее, блиц на трепкање и стабилно вклучено. Безбедно за допир, целата низа светла поминуваат UL безбедносна сертификација. Операција со низок напон 30 V DC, 120 m A. Безбедно е да се допре и нема да се прегрее долго време. Добра конзистентност на температурата на бојата.Не Строб, без сјај. Светлината не ги повредува очите. Совршен за надворешно или затворено, IP44 водоотпорна светлосна жица во транспарентна боја.com со 9,8 метри кабел за продолжување на приклучокот, решавање на проблеми со жици. Спална соба, фестивал, празник, врати, подови итн. Поврзување и мемориска функција, доаѓа со машки и женски приклучок што овозможува до 5 сет да се поврзе заедно и да ја прошири должината до максимум 245 стапки приближно и LED количина до 500. Забележете се поставките за светлосен ефект. Не мора рачно да ја изберете вашата најпосакувана поставка секој пат кога ќе ги вклучите. 300 LED светла за завеси. 9,84 стапки долги 9,84 метри ширина 300 LED лево -светла со лесни ленти и секоја низа содржи 30 парчиња LED светла. Можете да поврзете повеќе сетови на жици, до 3, да споделите едно напојување и да ги покриете повеќето стандардни прозорци, wallsидови, па дури и совршени за да ги завиткате околу крошна кревет или пергола во дворот.

Поврзани производи..