• Свеж
Копчиња за шиење на пурпурна смола од занаетчиски метални метални бази со метава 30 парчиња - 10мм, 13/32 “
zoom_in

Копчиња за шиење на пурпурна смола од занаетчиски метални метални бази со метава 30 парчиња - 10мм, 13/32 “

DEN 111.84

Стока
check Во продавницата

Мајките се како копчиња - тие држат сè заедно, многу вистинска проценка Големина на копчето : [ligne] 16 L, 10mm, 13/32 "- тоа е мало. 30 парчиња метална основа шијат на копчињата. Дизајн : смола имитираат убави скапоцени камења, метална база во боја, класична, ретро и елегантна. Копчињата од смола се весели и економични опции за шиење и декоративни завршувања.ideal за DIY проекти, исто така се совпаѓаат со џемпери, фармерки, здолништа, облечени дури и торби. Проект за шиење, а потоа чувајте неколку копчиња, проверете дали ќе имате резерви на копчиња кога е потребно. Поставете ги овие копчиња за да ја стилизирате старата или основната облека, кошулите или здолништата. Уничен стил носи поинаков моден стил, додадете детали и бои, повеќе око Catching.Buttons, најнезабележителна, но исто така и многу важна мала работа во облеката. Како да шиете или замените копче.Подели : Навои на копчињата имаат многу бои, изберете иста или блиска боја на копчињата. Копчиња, оваа нишка е подебела во дијаметар и посилна од обичните нишки за шиење. Доколку користите обична нишка за шиење, треба да шиете уште неколку пати кога ги правите следниве чекори. Врзете јазол на крајот од конецот, започнете бод на местото каде што копчето е подготвено да биде зашиено. Оставете ја иглата и низата да поминат низ дупката за копчето и надвор од другата страна.

Поврзани производи..