• Свеж
ПИГМЕНТИ За Сенки За Очи Вефсу Водоотпорни И Дифузни Сенки За Очи Долготрајни Светкави Сенки За Очи Со Апликатори За Високи Сенки За Очи
zoom_in

ПИГМЕНТИ За Сенки За Очи Вефсу Водоотпорни И Дифузни Сенки За Очи Долготрајни Светкави Сенки За Очи Со Апликатори За Високи Сенки

DEN 1.67

Стока
check Во продавницата

①Идеален Подарок Овие Пигменти За Сенки Се Дизајнирани Да Обезбедат Суптилен И Изглед, Сите Нијанси Се Погодни За Секого, Без Разлика Дали Тонот На Вашата Кожа Е Лесен Ладен Или Длабоко Топол Совршениот Дизајн Го Прави Идеален Подарок За Изненадување На Вашите Сестри, Мајки И Пријатели!. Пудра За Сенки За Очи Ја Креирате Вашата Омилена Шминка За Очи. Создадете Природна Длабочина И Нагласете Ја Вашата Уникатна Убавина Со Овие Треперливи Пудри За Сенки За Очи. Постојат 8 Сенки За Очи За Избор, Секоја Нуди Совршен Опсег На Подтон Од, Неутрален, Прекрасен И Светол. ● Вашето Време За Шминкање Е Долготрајна, сеопфатна, Лесна За нанесување Сенка за Очи со Високо Пигментирана Формула Која Останува Вклучена До 8 Часа - Веднаш Подалеку. Совршен За Брза И Лесна Шминка За Очи. ●Долготрајна Завршница И Чувство На Мека Пудра; Овој Пигмент За Сенки За Очи е Водоотпорен и Долготраен До 12 Часа. Нема Да Скролува И Да Се Урива. Неговата Лесна Формула Непречено Се Лизга На Капаците За Удобно Вклопување. Совршено Се Вклопува И Совршено Со Богат Пигментен Ефект. Како Да Се Користи Чекор 1 : Користете Четка За Нежно Ширење На Сенката За Очи. Чекор 2 : Нанесете Ја Омилената Боја За Да Го Подобрите Изгледот. Чекор 3 : Нанесете Соодветна Шминка За Очи За Да Помогнете Во Истакнувањето. Лесно Се Нанесува Со Прсти Или Се Меша Со Четка.

Поврзани производи..