• Свеж
Arena Unisex Cobra Ultra Swiping Racing Очила за пливање за мажи и жени анти-магла Двојна лента, огледало/не-огледално леќи
zoom_in

Arena Unisex Cobra Ultra Swiping Racing Очила за пливање за мажи и жени анти-магла Двојна лента, огледало/не-огледално леќи

DEN 448.00

Стока
check Во продавницата

70% поликарбонат, 20% силикон, 10% термопластичен еластомер Завршете без магла и во злато со најнапредната заштита од анти-магла досега; Повлечете анти-магла технологија го продолжува животот на вашите очила со враќање на заштитата против маглата во бесмислена состојба. Кога очилата стануваат магливи, активирајте го револуционерниот заштитен филм за анти-магла со нежно префрлување на внатрешните леќи пет пати со вашиот прсти додека очилата се во вода. Создадено за конкурентно пливање со високо напреден, супер-хидродинамичен дизајн со специјална форма на леќи за широка видливост под вода, идеален плод и помалку влечење со најголема брзина. Долгите, обликувани странични храмови обезбедуваат неверојатна стабилност, особено кога се нуркаат, додека удобните меки силиконски заптивки ги одржуваат вашите очила на место и спречуваат да влезат водата. Идеално за затворено пливање и околини со мала светлина, во која има изградба на поликарбонатни леќи за зголемена трајност и Пет заменливи мостови на носот за совршено прилагодување. Откријте ги најнапредните огледални конкурентни трки за трки, очилата за ултра ултра ултра, со револуционерна технологија за анти-магла на Арената која трае десет пати подолго и може да се реактивира. Нежно повлечете ги внатрешните леќи пет пати со прстот додека очилата се во вода, осигурувајќи се дека нема нечистотија на леќите додека го правите тоа.

Поврзани производи..