• Свеж
1952 Bowman Chicago White Sox во близина на екипата постави Чикаго Вајт Сокс ГД+ Вајт Сокс
zoom_in

1952 Bowman Chicago White Sox во близина на екипата постави Чикаго Вајт Сокс ГД+ Вајт Сокс

DEN 1840.00

Стока
check Во продавницата

Комплетите на тимот, стартерите и многумина прават одлични подароци за секој обожавател на Чикаго Вајт Сокс Картите вклучени во овој сет ќе се продаваат за ако се купат одделно. Вклучени некои клучни играчи се : Лу Кретлоу, Ед Еди Робинсон и Чико Караскел. Овој Bowman Chicago White Sox од 1952 година во близина на екипажот содржи 9 картички, во просек на добра+ 2,5 состојба. 100% гаранција за задоволство за сите набавки. За прашања во врска со нашите производи, ве молиме контактирајте не. 1952 Bowman Chicago White Sox во близина на екипата постави Чикаго Вајт Сокс (сет) GD+ White Sox. Ова е Бауман во 1952 година, Чикаго Вајт Сокс во близина на екипажот. Ние ги дизајнираме блиските комплетни тимски комплети користејќи ги поголемиот дел од картичките за тој тим и ги оставаме скапите картички. Додека повремено ќе испуштиме некои скапи картички за дебитанти за супер starвезди, повеќето од отстранетите картички се скапите високи броеви, кратки печати и картички за дебитанти со мулти-плеери, кои додаваат мала корист на колекционерот на Team Set. Потоа, другите картички можат да се додадат, од нашиот инвентар од над еден милион картички, како што дозволува вашиот буџет. Овој близу тим сет содржи 9 картички од можните 14 картички. Ова не е комплетен сет. Овој сет не ги вклучува следниве картички : #5 Мини Миносо, #21 Нели Фокс, #93 Пол Ричардс, #149 Хауи Judудсон, #237 Шерм Лолар картичките рангирани според Вредност : 1952 Бауман #221 Лу Кретлоу : 2 - Добар 1952 Bowman #77 Eddie Robinson : 2 - Good 1952 Bowman #41 Chico Carrasquel : 3 - VG 1952 Bowman #165 Saul Rogovin : 3 - VG 1952 Bowman #185 Ed Stewart : 3 - VG 1952 Bowman #113 Al Zarilla : 3 - VG 1952 Bowman #201 Ray Coleman : 3 - VG 1952 Bowman #54 Бил Пирс : 1 - сиромашен 1952 Bowman #68 Jim Busby : 3 - VG Постави дефект по оценка : Број на картички во сет 9 просечна оценка - пондерирана по вредност 2,54 - GD+ просек Одделение - Неизвесен 2,56 - GD+ Одделение за дефект 3 - VG 6 2 - Добри 2 1 - сиромашни картички на 1 декан нуди 100% гаранција за задоволство од пари за сите набавки.

Поврзани производи..