• Свеж
Falken Design ABS текстуриран лист, бел, 18 x 36 x 1/8
zoom_in

Falken Design ABS текстуриран лист, бел, 18 x 36 x 1/8

DEN 1563.20

Стока
check Во продавницата

Листот ABS е голема јачина на влијание и на високи и ниски температури Добар отпор на хемикалии и извонредна формабилност. Лесно се сече со рачни алатки за напојување и може да биде свиткан со генерички грејач на ленти. ABS се погледна на себе со употреба на цемент на растворувач на заварување и на многу други материјали користејќи најчесто достапни структурни лепила. Лесно се сече со рачни алатки за напојување и може да биде свиткан со генерички грејач на ленти. Falken Design Extruded ABS (акрилонитрил-бутадиен-стирен) е цврст лист за алатка со алатка со 100% девица капа што нуди одличен изглед и вредност во широк спектар на апликации.

Поврзани производи..