• Свеж
WYFDP фитнес отпорност ленти Еластични гумени ленти за вежбање цевки ленти Повлечете мултифункционална обука експандер Пилатес
zoom_in

WYFDP фитнес отпорност ленти Еластични гумени ленти за вежбање цевки ленти Повлечете мултифункционална обука експандер Пилатес

DEN 3.00

Стока
check Во продавницата

Силна отпорност на абење, висока еластичност, чувство што не е лизгање, удобно и апсорбирачко Овие ленти можат да се користат сами или во која било комбинација. Со прицврстувачки меки костени, ленти за глуждот, можете да изберете од различни методи за обука за да изградите јачина. Бидејќи вистинскиот отпор останува ист за секој дел од движењето. Сетот на отпор за отпор е совршен за секое популарно тренингот како јога, пилатес и многу повеќе. Целосната конфигурација на сетот за отпорен опсег го прави ефикасен за согорување на маснотии и градење мускули. Оваа вежба е дизајнирана да ги таргетира секоја мускулна група, бицепс, трицепс, градите, горниот/долниот дел на грбот, апс/јадрото и нозете, а потенцијалот е бесконечен. Без разлика дали сте почетник или експерт, овие ремени го имаат токму она што ви треба. Силна отпорност на абење, висока еластичност, чувство што не е лизгање, удобно и апсорбирачко. Овие ленти можат да се користат сами или во која било комбинација. Со прицврстувачки меки зафати, ленти за глуждот, можете да изберете од различни методи за обука за да изградите јачина. Бидејќи вистинскиот отпор останува ист за секој дел од движењето. Сетот на отпор за отпор е совршен за секое популарно тренингот како јога, пилатес и повеќе. Комплетна конфигурација на сетот за отпорни ленти го прави ефикасен за согорување на маснотии и градење мускули.

Поврзани производи..