• Свеж
Самокласика '55 опустошена секси гламур девојка Мими Елвгрен 8.5x11 Печати бисти пинп чизкејк
zoom_in

Самокласика '55 опустошена секси гламур девојка Мими Елвгрен 8.5x11 Печати бисти пинп чизкејк

DEN 1542.40

Стока
check Во продавницата

Понов принт на класиката од 1950 -тите Големина на печатење : 8,5 x11 инчи, вклучувајќи бела граница. Ова е отпечатено на густа хартија за акции со 100 фунти картички. Во состојба на нане. Гил Елвгрен (15 март 1914 година - 29 февруари 1980 година), родена illилет Елвгрен во Свети Пол, Минесота, беше американски сликар на девојчиња со пин -ап, рекламирање и илустрација. Елвгрен беше еден од најважните уметници со пин-ап и гламур од дваесеттиот век. Денес тој е најпознат по своите сликички слики за Браун и Бигелоу. Елвгрен студирал на Американската академија за уметност. Имам уште многу пинови за продажба. Добро ќе се спакувам за безбедност. (Забелешка : Самокласика-Веб-слика-печатење-печатење не се појавуваат само на производ на скенирање) Благодарам што баравте! .

Поврзани производи..