• Свеж
Нов LON0167 завртка монтирање DC 0-300V Правоаголник панел на напон на напон на напон на напон (Schraubmontage DC 0-300 ν rechteckspannungsmessgerät аналози волтметар
zoom_in

Нов LON0167 завртка монтирање DC 0-300V Правоаголник панел на напон на напон на напон на напон (Schraubmontage DC 0-300 ν rechteckspannungsmessgerät

DEN 3.00

Стока
check Во продавницата

Име на производот : мерач на панел за напон на DC; Модел бр : 44 C2-V; опсег на скала : DC 0 ~ 300 V. Точност : Класа 1,5; дијаметар на завртката на задниот дел : 3мм/ 0,12 "целосна длабочина : 6,1 см/ 2,4". Боја : Бел главен материјал : Пластичен Hauptmaterial : Kunststoff U0026 Metall. Нето тежина : 103g; пакет : 1 x DC напонски панел мерач (Nettogewicht : 103g; Paket : 1 x DC напон панел Мерач. Име на производ : DC напон панел; . Точност : Класа 1.5; Дијаметар на завртката на завртката : 3мм/ 0,12 "целосна длабочина : 6,1 см/ 2,4". Боја : бел главен материјал : пластичен хаупматеријал : kunststoff u0026 метал. Нето тежина : 103g; пакет : 1 x DC мерач на напон на напон (мерач на напон на напон (мерач на напон на напон (мерач на напон на напон (1 x DC (мерач на напон на напон (1 x DC (мерач на напон на напон (1 x DC ( Nettogewicht : 103g; Paket : 1 x DC напонски панел мерач. Завртка за монтирање DC 0-300 V Правоаголник на панел на напон на напон, аналоген волтметар : Брзо и прецизно за тестирање. Вклучени се завртки за едноставна инсталација. Може да се вклучи директно со електронскиот инструмент што се тестира. Белешка : Ве молиме, изберете го вистинскиот метар за тестирање на напон на различен опсег, кој не треба да биде над опсегот на мерачи. ~ 300 νgenauigkeit : klasse 1,5; Durchmesser der Hinteren Schraube : 3 mm / 0,12 U0026 4 mm / 0,16plattengröße : 9,7 x 7,9 x 1,2 cm / 3,8 x 3,1 x 0,5 (l * b * t) ; Gesamttiefe : 6,1 cm / 2,4farbe : Weiß U0026 Schwarz; Hauptmaterial : Kunststoff U0026 Metallnettogewicht : 103g; Пакет : 1 x DC мерач на напон на напон.

Поврзани производи..