• Свеж
Егзотична Индија Дашаватар на лорд Вишну - сликарство во боја на вода на уметноста на Патифолк од храмот
zoom_in

Егзотична Индија Дашаватар на лорд Вишну - сликарство во боја на вода на уметноста на Патифолк од храмот

DEN 1744.00

Стока
check Во продавницата

Материјал : Сликарство во боја на вода на уметноста во Патифолк од храмот град Пури (Ориса) - Уметник : Раби Бехера Димензии : 12,5 инчи x 18,4 инчи. Направено во Индија. Димензии : 12,5 инчи x 18,4 инчи народна уметност во боја на уметност на патифолк уметност од храмот град Пури (Ориса) - Уметник : Раби Бехера.

Поврзани производи..