• Свеж
Кошули за стражари за кратки осип на Shински Naviskin, UPF 50+ Кошули за кратки ракави за заштита на сонцето
zoom_in

Кошули за стражари за кратки осип на Shински Naviskin, UPF 50+ Кошули за кратки ракави за заштита на сонцето

DEN 271.84

Стока
check Во продавницата

100% полиестер Повлечете го затворањето. 【UPF 50+ Заштита на сонце и пријателска за кожата】- Овие жени бргу суви кошули од сонце се изработени од измислица UPF 50+ што ја штити кожата за време на активност на отворено со блокирање на штетни УВА и УВБ. Супер лесен и мек материјал се чувствува неверојатно до вашата кожа додека останува лесен и кул на допир, одлично за ден на пешачење, риболов, трчање, џогирање, голф, патување, искачување, тренингот или дневна употреба. 【Брзо суво и ткаенина за здобивање и влага】- ве одржува суво и ладно чувство и испорачува опуштено вклопување за целодневна удобност. 【Инспирирани бои на Земјата и Активно вклопување】- Изгледајте кул, останете кул, кошули со перформанси на UPF 50+ во боите инспирирани од земјата, тука доаѓаат во неколку бои и големини за ваш избор. Активно вклопување ви овозможува удобност да преземате активности на отворено. Design Дизајн на вратот на екипажот】- Дизајнот на вратот на екипажот нуди одлична заштита од сонце. 【Рефлексивни елементи и цвеќиња на Flatlock】- рефлексивно лого и елементи на градите ја зголемуваат видливоста при слаба светлина. Семките на рамнотежата го намалуваат разменувањето и ја зголемуваат удобноста.

Поврзани производи..