• Свеж
Kingенски женски UPF 50+ Заштита на сонце Брзи суви кошули пешачење со долги ракави врвови
zoom_in

Kingенски женски UPF 50+ Заштита на сонце Брзи суви кошули пешачење со долги ракави врвови

DEN 399.84

Стока
check Во продавницата

УВ заштита - со УВ заштита на UPF50+ Ви помага да останете безбедни на сонцето. Pretty & заштитна, сите со фер кожа треба да имаат еден!. Високо губење - Активно ја фаќа влагата подалеку од кожата, ве одржува суво и удобно. Брзо сушење - ткаенината за брзо сушење ја пренесува потта на површината на кошулите за заштита на сонцето брзо, каде што испарува низ протокот на воздух. Лесен - идеален за активна употреба и лесен за пакување. Дишење - Високо дише ткаенината дозволува влага, осигурувајќи се да останете суви однатре. Лесна грижа - Целосно миење машина за лесна нега. Етикета на вратот без ознака. Кошулите Кингфен УВ имаат удобна ткаенина и дизајн со качулка. Не само што ја прикажува вашата бројка, туку и апсорбира или блокира ултравиолетово зрачење. И до сега, истражувањето покажа дека облеката за заштита од сонце е една од најефикасните форми на заштита од оштетување на сонцето на кожата. УВ заштита SPF50 + кошули со долги ракави за жени за жени се совршени за активности на отворено како трчање, градинарство, пливање, пешачење, риболов или кој било друг омилен спорт. Худи обезбедува долготрајна УВ заштита и ве тера да се чувствувате кул и удобно во текот на целиот ден. Помогнете да ја задржите чувствителната кожа заштитена од штетните зраци на сонцето. Одлично вклопување, дишење, носете како основен слој или како заштита од сонце со мала тежина. Повторно за патување, трчање, пливање, пешачење, едрење или кој било друг омилен спорт на отворено!. Повлечете го затворањето. Заштита на сонце : ткаенината UPF 50+ обезбедува максимална заштита од сонце од штетни ултравиолетови зраци. Одлично за пливање како кошула со покривка, лесна кошула за пешачење. Кул и суво : Брзо сушење и лесна ткаенина со одлична влага, ве одржуваат ладно и суво на трчање или тренингот. Удобно : РАГЛАН РАБОТНИ И ГРАДЕНИОТ ГРАДЕЕ ОБЕДИНЕТЕ БЕЗБЕДНО ОПШТИ НА ДВИЕЕ И РАБОТИТЕ ПОДНЕСУВАЕ НА КАФИНГ, така што може да се носи како џемпер или под-подрачје. Пријателски за кожа : Лесната ткаенина е мека против кожата што ги прави сончевите кошули да се чувствуваат светло и простуваат на кожата.

Поврзани производи..