• Свеж
LucidSound LS35X Безжични Слушалки За Опкружувачки Звук - Официјално Лиценцирани За Xbox One &засилувач; Xbox Серија X|S - Работи Жични СО PS5, PS4, КОМПЈУТЕР, Nintendo Switch, Mac, iOS И Android
zoom_in

LucidSound LS35X Безжични Слушалки За Опкружувачки Звук - Официјално Лиценцирани За Xbox One &засилувач; Xbox Серија X|S - Работи Жични

DEN 959.20

Стока
check Во продавницата

БЕЗЖИЧНА СЛОБОДА : Целосна безжична слобода користејќи Xbox безжична технологија Нема кабли, нема базна станица, нема долг процес на поставување. Се поврзува директно со Вашиот Xbox исто како контролер. Погледнете ги деталите за поврзувањето на слушалките и статусот на батеријата на екранот. ПРЕМИУМ ДИЗАЈН : Флексибилна глава и цврсти метални точки на допир во розово злато за цврстина, издржливост и врвно чувство. ДИЗАЈНИРАН ЗА УДОБНОСТ : Супериорна удобност за време на долги кампањи со мека, очила-пријателска мемориска пена и флексибилна лесна рамка. Пространите слушалки се вртат рамно за удобно да се одморат околу вратот помеѓу кибритчињата. ПРИЛАГОДЕНО ПОДЕСЕНО аудио : возачите од 50мм испорачуваат стерео со висока верност и опкружувачки звук На Xbox со Windows Sonic. Кристално ЈАСЕН РАЗГОВОР : Удобен двоен микрофон систем вклучува одвојлив, флексибилен микрофон за бум со ИНДИКАТОР ЗА исклучување на МИКРОФОНОТ ЗА кристално чист тимски разговор. Отстранувањето на микрофонот за бум активира секундарен вграден микрофон совршен за мобилни игри и повици. МОНИТОРИНГ НА МИКРОФОН : мониторингот На Микрофонот ви овозможува да го слушнете сопствениот глас во слушалките за да знаете колку гласно да зборувате. ИНТУИТИВНИ КОНТРОЛИ : Лесно прилагодете го звукот и разговорот без да ја нарушите концентрацијата преку контролите за брз пристап до слушалки, вклучувајќи контрола на рамнотежата игра/разговор. 15-ЧАСОВНА БАТЕРИЈА : батеријата на Полнење обезбедува до 15 часа по полнење. КОМПАТИБИЛНОСТ : Официјално лиценциран За Xbox. Работи Со Xbox Series X|S. исто така работи со кој било аудио извор од 3,5 mm. Вклучен е кабел од 3,5 мм за Употреба Со Xbox, КОМПЈУТЕР, Mac, мобилен. Одлично за видео разговор и конференциски повици преку Раздор, Тимски Говор, Тимови На Скајп, Готомет, Вебекс, Зум и многу повеќе. ГАРАНЦИЈА : 30-дневна Гаранција За Задоволство. 12-месечна ГАРАНЦИЈА НАС. 24-месечна ГАРАНЦИЈА ЕУ. БЕЗЖИЧНА СЛОБОДА : Целосна безжична слобода користејќи Xbox безжична технологија. Нема кабли, нема базна станица, нема долг процес на поставување. Се поврзува директно со Вашиот Xbox исто како контролер. Погледнете ги деталите за поврзувањето на слушалките и статусот на батеријата на екранот. ПРЕМИУМ ДИЗАЈН : Флексибилна глава и цврсти метални точки на допир во розово злато за цврстина, издржливост и врвно чувство. ДИЗАЈНИРАН ЗА УДОБНОСТ : Супериорна удобност за време на долги кампањи со мека, очила-пријателска мемориска пена и флексибилна лесна рамка. Пространите слушалки се вртат рамно за удобно да се одморат околу вратот помеѓу кибритчињата. ПРИЛАГОДЕНО ПОДЕСЕНО аудио : возачите од 50мм испорачуваат стерео со висока верност и опкружувачки звук На Xbox со Windows Sonic. Кристално ЈАСЕН РАЗГОВОР : Удобен двоен микрофон систем вклучува одвојлив, флексибилен микрофон за бум со ИНДИКАТОР ЗА исклучување на МИКРОФОНОТ ЗА кристално чист тимски разговор. Отстранувањето на микрофонот за бум активира секундарен вграден микрофон совршен за мобилни игри и повици. МОНИТОРИНГ НА МИКРОФОН : мониторингот На Микрофонот ви овозможува да го слушнете сопствениот глас во слушалките за да знаете колку гласно да зборувате. ИНТУИТИВНИ КОНТРОЛИ : Лесно прилагодете го звукот и разговорот без да ја нарушите концентрацијата преку контролите за брз пристап до слушалки, вклучувајќи контрола на рамнотежата игра/разговор.

Поврзани производи..