• Свеж
Заштитен Капак На Решетката На Решетката На Мотоциклот за 125 250 390 2017 2018 2019 2020
zoom_in

Заштитен Капак На Решетката На Решетката На Мотоциклот за 125 250 390 2017 2018 2019 2020

DEN 415.84

Стока
check Во продавницата

Фитм - овие решетки за заштита на радијаторот и заштитниот капак на ладилникот за масло се вклопуваат за 125 2017-2020, 250 2018-2020, 390 2017-2020 Материјал-легура На Алуминиум, мала густина, висока јачина и добра пластичност, полесни од штитниците од нерѓосувачки челик. Не е лесно да исчезнат и не ќе ' рѓосан, кул изглед. Совршен Дизајн-дизајнот на мрежата помага целосно да се намали отпорноста на воздухот и целосно да се почувствува задоволството од брзината. Безбедност-Нашите чувари се обезбедени на место користејќи оригинални точки за монтирање на велосипедот за да спречат вашиот радијатор да биде повреден од песок и чакал. Тие ќе ја задржат целата течност на радијаторот таму каде што припаѓа во вашиот радијатор и нема да фрлаат на улица што може да предизвика несреќа. Инсталација-Лесна за монтирање, совршено вклопување. Обезбедете ви безбедно и удобно искуство во возењето, за вашата безбедност при возењето. Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Висококвалитетен Цпу Алуминиум, Издржлив. Боја : Црна Карактеристика : 1.Тие го подобруваат изгледот на велосипедот и помагаат да се заштитат скапите и кревки радијатори од летачки остатоци. Нема потреба да се прават постојани модификации на велосипедот.Секој штитник е обликуван и дизајниран да одговара на страничните слотови на ладилникот, што го олеснува инсталирањето! 3.

Поврзани производи..