• Свеж
Неискрена трансфер на мастило-сјај-распрскувачка хартија за чаши маици чаши крајбрежје, 12 парчиња/сет, 4,5 x12 злато зелена сина виолетова темна темна
zoom_in

Неискрена трансфер на мастило-сјај-распрскувачка хартија за чаши маици чаши крајбрежје, 12 парчиња/сет, 4,5 x12 злато зелена сина виолетова темна

DEN 175.84

Стока
check Во продавницата

【Единствени преносни листови за пренесување на мастило : За разлика од трансферите на железо или винил апликации, каде што вашите уметнички дела се прикачени на врвот на компатибилен материјал со употреба на лепило, недоволно пренесување на мастило резултира во рабови или споеви Уметничкото дело станува едно со материјалот на празно! Резултатите се светли, убави и беспрекорно мазни трансфери кои се докажани од снегулки, кора-доказ и докажано за миење. 【Живописно бои и високо мастило】 Иако нашата хартија за сублимација е тенка, таа има екстремно висока содржина на мастило и мастилото има висока стапка на трансфер. После пеглање, бојата на производот што го добивате ќе биде многу потемна од бојата на хартијата за сублимација! И бидејќи содржината за пренесување на мастило на различни материјали ќе биде различна, конечниот ефект на бојата исто така ќе биде различен. Компатибилни уреди】 Овие недоволно хартија се компатибилни со повеќето главни брендови на машина за сечење и топлинска печат, или железо за домаќинството. Поставувањето параметри на различни режими на јачина на машината се различни, прилагодете ја машината за сечење пред употреба. Може да исечете мало парче за да тестирате. 【Иновативна хартија за трансфер】 хартија за пренесување на сублимација Секоја пакет доаѓа со 12 листови 4,5 инчи x 12inches (11,5 см x 30,5 см) Трансфер хартија, која може сами да дизајнира разни обрасци.

Поврзани производи..