• Свеж
Licogel хартија за правење рамка дрвена - 3 парчиња 12x8in хартија за правење мувла DIY правоаголник природен занаетчиски екран за занаетчиска хартија
zoom_in

Licogel хартија за правење рамка дрвена - 3 парчиња 12x8in хартија за правење мувла DIY правоаголник природен занаетчиски екран

DEN 1.00

Стока
check Во продавницата

Екран за хартија Една големина : Надворешна : L*W : ​​30*20cm (1187in), внатрешно : l*w : 26*16cm (10. Апликација : Екранот за производство на хартија е погоден за уметнички занаетчиски проекти како стариот метод за производство на хартија, сушен примерок од цвет и многу повеќе. Нежните : Мувла за правење хартија е деликатно направена дека е мазна без закопчиња, што е безбедно за децата да користат. Употреба : Вашите деца можат да ја користат рамка за правење хартија до занаетчиството на DIY и да ја подобрат нивната свест за животната средина. Материјал : Направено од дрво, калапот за правење хартија е издржлив долго време со употреба. Боја на калапот за правење хартија : Burlywood Paper Making Mater Material : Woodpapermaking Screen Screen Сингл Големина : Надворешно : L*W : ​​30*20cm (11.87in), внатрешно : L*W : ​​26*16 CM (10.3in) Белешка : - Хартија не е вклучено.- Ве молиме, погледнете го мерењето. Малата грешка во мерката е дозволена во нормален опсег .- Може да има мала разлика во бојата поради мониторот, камерата или другите фактори, ве молиме погледнете ја физичката ставка. Пакувања вклучително и 3 x рамка за правење хартија.

Поврзани производи..