• Свеж
Хана Hi98100 Checker® Плус Ph Тестер
zoom_in

Хана Hi98100 Checker® Плус Ph Тестер

DEN 1.00

Стока
check Во продавницата

0 омес со сите потребни решенија и батерии - се што ви треба за да започнете со мерење веднаш. Одлично за еколошко, теренско и лабораториско тестирање. Дизајниран да донесе едноставност во p H тестирањето за време на секој процес, Hi98100 Hanna Checker Ph Тестерот Е дизајниран за директно мерење. Заменлива електрода го продолжува животниот век на вашиот дигитален рн тестер. Подобри Карактеристики За Подобро Тестирање индикаторот за стабилност на екранот обезбедува највисоко ниво на доверба во вашите резултати. Функцијата за автоматско исклучување што може да се избере го продолжува траењето на батеријата за мир на умот и заштеда на енергија ако мерачот случајно се остави вклучен. Големина на џеб компактната големина ја прави Проверката HI98100 ph тестерот идеален за тестирање во движење. Голем ЛЦД-дисплеј обезбедува читања на прв поглед од кој било агол и операцијата со едно копче го насочува процесот на тестирање за секој корисник. Долго Траење на Батеријата вклучената Цр2032 Ли-јонска батерија обезбедува до 1000 часа континуирана употреба. Иконата за батеријата ќе трепка за да ве извести дека е време да ја смените батеријата за никогаш да не пропуштите мерење. Вашите мерења бараат детално внимание; така треба и вашата електрода. HI98100 има заменлива електрода која е идеална за општи p H мерења.

Поврзани производи..