• Свеж
Gocoffun 2pack Clear Acrylic Lese Cast Plexiglass 12 x 18 , 1/8 дебел про transparentирен пластичен лим, лесен за сечење за проекти за прикажување на DIY, знаци за рекламирање, полици
zoom_in

Gocoffun 2pack Clear Acrylic Lese Cast Plexiglass 12 x 18 , 1/8 дебел про transparentирен пластичен лим, лесен за сечење за проекти за прикажување

DEN 3.00

Стока
check Во продавницата

Лесно DIY - Време е да ја ослободиме вашата креативност Можете да ги вежбате или исечете овие акрилни плексиглас листови по ваша желба за низа DIY, како што се сликање или резба на акрилен лист, да ја заштитите уметноста и фотографиите, таблата, решетката за приказ, аквариумот, домашната декорација. Професионален квалитет → Овие 1/8 инчен акрилен лист се изработени од здрав акрилик, кој има одлични механички својства и нуди висока транспарентност, супериорна визуелна јасност. Тој е посилен и полесен од стаклото, лесно е да се обликува или да се измисли. Поповолно за безбедност и ракување. Лесен за употреба → Без точка на топење, овие чисти акрилни листови лесно можат да се пијат, дупчат, рутираат, формираат и зацементираат. Само користете едноставни алатки како Snips /Hacksaws или ласер за да се намалат, без да пукате или фрактурирање. Одлично за создавање → со ласерски секач за индустриско одделение за да се намалат акрилните чаршафи, акрилните табли се чисти мазни рабови, поповолни за вашето создавање. Исто така е добар избор да се направи решетката за свадби. Издржлив превоз → Овој акрилни чаршафи се испорачува со заштитна хартија за заштита од гребнатини од обете страни. И секој пакет е покриен со мека пена, како и со 4 заштитници на аголот, што нуди внимателна заштита за вашите акрилни чаршафи. Лесно DIY - Време е да ја ослободиме вашата креативност. Можете да ги вежбате или исечете овие акрилни плексиглас листови по ваша желба за низа DIY, како што се сликање или резба на акрилен лист, да ја заштитите уметноста и фотографиите, таблата, решетката за приказ, аквариумот, домашната декорација. Професионален квалитет → Овие 1/8 инчен акрилен лист се изработени од здрав акрилик, кој има одлични механички својства и нуди висока транспарентност, супериорна визуелна јасност. Тој е посилен и полесен од стаклото, лесно е да се обликува или да се измисли. Поповолно за безбедност и ракување. Лесен за употреба → Без точка на топење, овие чисти акрилни листови лесно можат да се пијат, дупчат, рутираат, формираат и зацементираат. Само користете едноставни алатки како Snips /Hacksaws или ласер за да се намалат, без да пукате или фрактурирање. Одлично за создавање → со ласерски секач за индустриско одделение за да се намалат акрилните чаршафи, акрилните табли се чисти мазни рабови, поповолни за вашето создавање.

Поврзани производи..