• Свеж
Purolator P1255 Пренос Филтер
zoom_in

Purolator P1255 Пренос Филтер

DEN 319.04

Стока
check Во продавницата

Го продолжува животот на течноста и преносот Стапици потенцијално штетни честички и абразиви. Интервалите за промена на филтерот и течноста се препорачуваат на секои 2 години или 24.000 милји или интервали во упатството за сопственици на вашето возило. Димензии на пакетот : 9,25 Л х 9,44 Ч х 7,38 В (инчи). Филтрите за пренос го продолжуваат животниот век на течноста и преносот со заробување на потенцијално штетни честички и абразиви. Затоа многу е важно да бидете сигурни дека редовно ја менувате течноста за менувачот и филтрирате на секои две години или 24.000 милји или интервали препорачани во упатството за сопственици на вашето возило. И нема подобар филтер за пренос за употреба од филтер Од Филтерот Добрите-филтер За пренос На Пуролатор.

Поврзани производи..