• Свеж
Жолти и црни забележани пчела стаклени очи бубачки инсекти Реални сложени уметнички кукли таксидермиски скулптури или накит што прават занаети со кои се совпаѓаа?
zoom_in

Жолти и црни забележани пчела стаклени очи бубачки инсекти Реални сложени уметнички кукли таксидермиски скулптури или накит што

DEN 255.84

Стока
check Во продавницата

Соединенија на инсекти очи : сет од 2 детални, рачно изработени стакло од стакло за очи за создавање накит, скулптури со кукли, таксидермија, резервации за отпадоци и многу повеќе Дајте му на вашиот проект живот : Додадете реален живот и карактер на вашите рачно изработени проекти со овие зачудувачки дизајни на ирис!. Оригинален дизајн : Овие оригинални, забавни стаклени очи за кукли се преобразуваат за да се погледне. Материјали со висок квалитет : Рефлексиите прикажани на сликите се од осветлувањето што се одразува на стаклените површини, во дизајнот нема произведени рефлексии. Рачно изработено во САД : Рачно стакло од стакло Кабохонс изработена со картон, дијамантска глазура и куполно стакло. Овие првично дизајнирани, рачно изработени кабохони со стакло со стакло со рамен грб можат да се користат во правење накит, за додавање живот во уметничка кукла или проект за скулптури и многу повеќе. Уникатен, висок квалитет и рачно изработен во Спекане, Вашингтон, САД.

Поврзани производи..