• Свеж
Буркит 2 парчиња М1, 5 Х 0.35 Допрете Ја Десната Рака, ХСС М1, 5 х 0.35 Директно Флејтирана Машина Допрете
zoom_in

Буркит 2 парчиња М1, 5 Х 0.35 Допрете Ја Десната Рака, ХСС М1, 5 х 0.35 Директно Флејтирана Машина Допрете

DEN 175.84

Стока
check Во продавницата

Дијаметар на сечење : 1,5 мм, Висина : 0,35 мм, Насока На Сечење : Десна Рака, Класа На Точност : Н2 Материјал : Произведен со калење на висока температура од 6542 челик со голема брзина (М2), со поголема цврстина и отпорност на абење. Технологија : директно флејтиран дизајн, брзо отстранување на чипови и без блокирање ја прават обработката на вашите нишки побрза и полесна. Апликации : Широко се користи во леано железо, бакар, месинг, абразивен челик, челик А3 и други метални материјали за обработка на конци. Пакетот Вклучува : 2 парчиња Метрички М1, 5Х0, 35мм Допрете. Ве молиме, не заборавајте да преземете заштитни мерки кога работите, треба да носите очила и заштитни ракавици. Пред прислушување потврдете дали дијаметарот на тркалезната дупка е соодветен. Бидете сигурни да изберете соодветно масло за сечење за сложениот процес на прислушување и да нанесете масло против ' рѓа за одржување по употреба. Кога прислушувате, контролирајте ја брзината според тврдоста на материјалот, неопходно е да додадете вода или течност за ладење за да се излади за да спречите прекумерна температура и да ја намалите загубата на чешма. Директен дизајн на флејта, изработен од челик со голема брзина 6542. Се користи за обработка на нишки од различни преку дупки или плитки слепи дупки, а слепите дупки не можат да се обработуваат.

Поврзани производи..